• 11mar

  Mam dziś dla was fajny sposób na to, aby zaskoczyć kolegę/koleżankę. Wystarczy w bardzo prosty i szybki sposób obrócić ekran do góry nogami, albo w kąt 90 stopni. Sposobów jest wiele.

  Jednym z podstawowych i bardzo szybkich jest użycie skrótu klawiszowego: Trzymaj Ctrl + Alt + strzałka w dół. W tym momencie ekran obróci się do góry nogami czyli o 180 stopni. Jeżeli wyżej wymienionego skrótu użyjesz w podobny sposób, tylko trzymając strzałkę w lewą stronę, twój ekran obróci się o 90 stopni. W zależności od strzałki: lewa, prawa twój obróci się w podobną stronę.

  Aby powrócić do dotychczasowej pozycji, przytrzymaj ponownie Ctrl + Alt + strzałka w górę

  Ta szybka opcja dostępna niestety jest nie na wszystkich komputerach. W zależności od oprogramowania karty graficznej twój ekran może się obrócić, albo i nie. Innym sposobem jest po prostu wejście do opcji/ustawień grafiki i ustawienie rotacji ekranu. W te opcje możesz wejść klikając prawym przyciskiem myszy na dowolnym punkcie pulpitu. Pokażą ci się opcje, znajdź „opcje grafiki” przejdź do „rotacja” i wybierz odpowiedni stopień rotacji ekranu.

  Trzecim sposobem jest wejście w ustawienia dotyczące ekrany poprzez „panel sterowania”. Włącz opcje ekranu, Znajdź opcje ustawienia, następnie, zaawansowane. Poszukaj kategorii „rotacja”.

   

  Na naszym blogu, oprócz informacji o tym jak obrócić ekran w laptopie za pośrednictwem skrótu klawiszowego, znajdziesz przepisy kulinarne, takie jak: pierogi z serem, tiramisu przepismakowiec zawijany,szarlotkametrowiecprzepis na sernik, zupa grzybowakrupnikflaczkipierogi ruskie przepis, potrawka z kurczakasos pieczarkowy.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

*

Facebook